ATK Güvenlik

Çözümlerimiz

Çevre Güvenlik Sistemleri

Çevre Güvenlik Sistemleri

Korunmak istenen bölgenin en dışında alınan önlemleri kapsar. Kamera, çit üstü algılama, mikro dalga bariyerler, yer altı optik algılayıcılar vb. çözümleri kapsamaktadır.

Bu sistemlerin bir kaçını bir arada kullanmak riski azaltmak ile birlikte birbirlerinin yapısını da dinamik tutmaktadır. Böylece tehlikenin öncesinde haberdar olarak, oluşabilecek olumsuzlukları en aza indirmektedir.

Tesisleri çevreleyen çit duvar ve bahçe hattı boyunca konuşlandırılırlar. Bu tür sistemler elektronik güvenlik bileşenlerinin dışarıdan gelebilecek tehditler ile ilk temas noktasıdır. Algılama sonrasında tehlikenin oluştuğu bölgenin tespiti. Personelin olay noktasına otomatik olarak yönlenen kamera kayıt sistemleri vasıtasıyla bölgeyi izlemesi olayın kayıt altına alınarak müdahale edilebilmesi bütün sistemlerin entegre olarak uyum içinde çalışmasıyla mümkündür. Kritik bölgelerde (askeri bölgeler, endüstri tesisleri, enerji santralleri vs.) birden fazla çevre güvenliği sistemini birlikte kullanmak tam güvenlik sağlanması açısından önemlidir. Çit üstü algılama, mikrodalga bariyerler ve yeraltı optik algılayıcılar çevre koruma sistemlerinin en önemli unsurlarıdır. 

X

Bilgi Talep Formu